Spřátelené weby


Aikido Shinsetsu Dojo Kutná Hora

Pokud hledáte zdravé propojení ducha a těla, je možné že právě toto je cesta pro Vás. :) I když nejsem praktikující aikido, velice si tohoto umění vážím a domnívám se, pokud cvičíte srdcem, pak je i značně funkční. Umění aikido praktikuje můj muž již 19 let. Z toho jsme 12 let blízcí přátele, 7 let partneři a 5 let manželé a musím říct, že z druhého pohledu vnímám veliké pokroky a přínosy, které mu toto umění přináší. Místní Dojo vede právě můj muž a musím přiznat, že není jiného učitele, kterého bych s takovou jistotou doporučila! Pro mne, jako pro laika je absolutně nepochopitelné, jak bojové umění může lehkostí pohybu připomínat let motýla! :) Z mého pohledu jde spíše o cvičení pro muže. Ale nenechte se mýlit, jedná se jen o můj pohled. Znám i spoustu žen, kterým aikido pomáhá v jejich životní cestě. Myslím, že muži zde mohou nelézt skutečnou podstatu boje a oprostit se od agrese a síly, kterou často dnešní svět doprovází. 


MARTINA VESELÁ photography

S Martinou se známe již několik let. Její talent a vnímaní světa se spojuje a vytváří úžasnou tvorbu, kterou dokáže zachytit sílu a krásu okamžiku! Martiny tvorba je pro mne dech beroucí. Pokud hledáte někoho, kdo vám zachytí, pro Vás důležitý, jak říká Martina "OkaMžik", neváhejte jí kontaktovat! Většina fotografií na tomto webu je právě od Martiny... :)  


Láskyplný svět

S Jindrou Sidrisem mě seznámil můj manžel, který se s ním zná již řadu let. Něco málo mi o něm a společných zážitcích z minulosti řekl a zkrátka - úžasné. 
Zjistila jsem, že se i moje nahlížení světa v lecčem potkává s činností a "filozofií" Sidrise, kdy nejenom že jeho webové příspěvky na mě občas odněkud "vyskočí", ale i proto, že se cestou Vládce síly, kterou Sidris sestavil, vydal i nám velmi blízký a drahý člověk. Po nějaké době jsme i u něj zaregistrovali pozitivní a intenzivní změny v životě, jak v životních prioritách, tak nejdůležitější - ty vnitřní, spirituální. Já sama jsem zatím cestu Vládce síly neabsolvovala, nicméně rozvoj lidí, kteří jí jdou, mi přijde pozoruhodný. 
Protože se sama s láskou věnuji kresbě a malbě, kdy se na obrazech snažím zachytit některé moje inspirující prožitky z meditací a trochu "jiné" vidění světa, přišla mi spolupráce s Jindrou jako dobrý krok, protože myslím, že jsme si ve spoustě věcí podobní a protože se mi jeho dosavadní působení na lidi líbí. Rozhodla jsem se proto sdílet s Jindrou a Láskyplným světem část svojí tvorby, kterou můžete vidět v některých článcích Láskyplného světa.